Kontakt

--:--

Showbiz

"Pjevala sam o skupim satovima, a vozila se autobusom" Katarina Živković otvorila dušu

23.06.2026 | 23:10
"Pjevala sam o skupim satovima, a vozila se autobusom" Katarina Živković otvorila dušu
Instagram

Katarina Živković proslavila se u trećoj sezoni takmičenja „Zvezde Granda“, kada je kao sedamnaestogodišnjakinja odlučila da okuša sreću i izgradi svoj muzički put.

Ipak, za tinejdžerku iz Leskovca, početak karijere bio je pun odricanja i nimalo lak, s obzirom na to da je paralelno sa pjevanjem i takmičenjem morala da završava srednju školu.

Tek iz drugog pokušaja uspjela je da dobije priliku na velikoj sceni, a od presudnog značaja bio je osjećaj pokojnog direktora “Granda” Saše Popovića.

– Dva puta sam se prijavljivala za „Zvezde Granda“. Prvi put kada sam imala četrnaest godina kada nisam prošla, drugi put sa sedamnaest i tada sam prošla. Nisam ušla u finale, ali Bog me je pogledao, imala sam tu neku ludu sreću i Saša Popović je prepoznao moj talenat i shvatio da ne treba da me pusti tako lako – prisjetila se Katarina Živković, koja je nakon toga snimila pjesmu koja se pretvorila u veliki hit.

Njena prva numera „Kada te ne volim” u početku nije bila zapažena, a Kaća smatra da je za to možda bila kriva i ona sama, jer prvobitno nije vjerovala u tu pjesmu. Najveći apsurd sa kojim se suočavala u tom periodu bio je ogroman jaz između luksuznih stihova koje je pjevala i njene surove svakodnevice.

– Pjevala sam o nekim cipelama, kolima, skupim satovima, a vozila sam se autobusom od Leskovca do Beograda, pa gradski prevoz, takmičenje. Morala sam paralelno da završim i srednju školu, ali sam bila uporna i nisam odustajala – objasnila je pjevačica.

Novinar: Srpskainfo



SHARE: